5 zalet palet jednorazowych

5 zalet palet jednorazowych

Przewóz towarów wymaga właściwego przygotowania ich do transportu oraz zabezpieczenia przed możliwymi uszkodzeniami. Wśród istniejących możliwości dużym zainteresowaniem producentów, firm zajmujących się obsługą logistyczną oraz odbiorców cieszą się palety jednorazowe. Przekonajmy się, co sprawia, że są tak powszechnie używane i sprawdźmy, jakie są ich największe zalety.

Co daje korzystanie z palet jednorazowych?

Stosowanie palet pozwala na znaczne przyspieszenie procesów niezbędnych do transportowania towarów. Wynika to z możliwości układania na nich sporych ilości przesyłanego ładunku, który może być szybko i sprawnie załadowany na odpowiedni środek transportu. Ponieważ rozmiary palet są wystandaryzowane, oznacza to maksymalne wykorzystywanie dostępnej przestrzeni ładunkowej. Liczy się także fakt ich obsługi z użyciem wózków widłowych i paletowych, a ponadto bezproblemowego ustawiania na regałach magazynowych, co także przyczynia się do zmniejszenia koniecznej do ich składowania powierzchni. Nie można też zapominać o tym, że zrobiona z drewna paleta jest wytrzymała na możliwe uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne takie jak temperatura czy opady. Istotny będzie też niezbyt wysoki koszt wytworzenia oraz niewielka masa własna w stosunku do przewożonego towaru, co nie doprowadza do wzrostu zużycia potrzebnego przy transporcie paliwa.

Dlaczego warto decydować się na palety jednorazowe?

Jedną z największych zalet palet jednorazowych jest ich zdecydowanie niższa cena, niż palet, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie, co zmniejsza wysokość ponoszonych kosztów transportu. Co równie ważne, palety tego typu mogą odpowiadać charakterystyce sporo droższych standardowych palet EPAL/EUR. Dla wysyłającego i przewoźnika plusem może być brak konieczności odbioru palety po dokonaniu dostawy. Jednocześnie istnieje możliwość dopasowania wymiarów palety jednorazowej ściśle do oczekiwań klienta i rozmiarów przewożonego ładunku. Zaletą takich palet będzie też fakt, że mogą one być wykorzystane przez odbiorców do własnych celów.