Czym charakteryzują się palety Dusseldorf?

Czym charakteryzują się palety Dusseldorf?

Paletyzacja towarów to jeden ze skutecznych sposobów na ich bezproblemowe magazynowanie oraz bezpieczny transport. Najczęściej wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu rodzajem palet, są palety drewniane. Zaliczamy do nich palety Dusseldorf. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się palety Dusseldorf i jakie mają zastosowania.

Palety drewniane w logistyce

Palety drewniane m.in. palety Dusseldorf (pół palety) pozwalają na usprawnienie działań z zakresu logistyki magazynowej i logistyki transportu. Dzięki nim przeznaczone do magazynowania i dystrybucji towary mogą zostać ustawione na stabilnej podstawie, a następnie odpowiednio zabezpieczone. Palety ułatwiają magazynowanie towarów oraz ich transport, pozwalając m.in. na korzystanie z wózków widłowych. Różnorodność dostępnych na rynku palet pozwala na dobór rozwiązania idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. 

Palety Dusseldorf – charakterystyka i zastosowanie

Palety Dusseldorf to jeden z rodzajów palet drewnianych. Cechują się one nieco innym rozmiarem niż typowe palety typu EUR, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w przypadku tzw. towarów szybkiego zbytu. Palety Dusseldorf zaliczane są do grupy pół palet, czyli palet pozwalających na składowanie i transport towarów o niewielkich gabarytach. W tej grupie wyróżniamy palety typu 5A i 5B o rozmiarze 800 x 600 mm. Zastosowanie palet typu Dusseldorf obejmuje m.in. handel detaliczny oraz przemysł spożywczy. Ze względu na niewielkie wymiary doskonale sprawdzają się one w przypadku dystrybucji różnego rodzaju produktów, znajdując zastosowanie także podczas ich transportu i ekspozycji np. w sklepach wielkopowierzchniowych. Palety Dusseldorf to palety wielokrotnego użytku, których konstrukcja pozwala na składowanie towarów o masie do 400 kg oraz ich magazynowanie i ekspozycję na stosunkowo małych przestrzeniach. Oferujemy wysokiej jakości palety drewniane o standardowych i niestandardowych rozmiarach. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno produkty nowe, jak i używane, co pozwala na wybór palet idealnie dostosowanych do indywidualnych potrzeb, a także zastosowania.