Nowe czy używane — jakie palety lepiej wybrać?

Nowe czy używane — jakie palety lepiej wybrać?

Palety wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu, ale nie tylko. Stanowią jeden z podstawowych nośników dostaw, znajdujących zastosowanie w zakładach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach, punktach sprzedaży detalicznej itd.

Szczególnie doceniane są palety drewniane ze względu na swoje właściwości. Są trwałe, wytrzymałe, a kiedy ulegną uszkodzeniu, można je naprawić i użyć ponownie. Poza tym drewno to surowiec naturalny, który może zostać poddany recyklingowi — bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Niestety rosnące ceny drewna mają swoje odzwierciedlenie również w kosztach produkcji palet. Na szczęście w ofercie naszej firmy znaleźć można zarówno nowe, jak i używane palety.

Używane palety — czy to się opłaca?

Żyjemy w świecie o ograniczonych zasobach, dlatego każdy surowiec naturalny powinien być mądrze wykorzystany. Dotyczy to również drewna, które służy ludziom do różnorakich celów. Drewnem trzeba mądrze dysponować, gdyż jest to materiał bardzo cenny. Z tego też powodu nasza firma zapewnia sprzedaż palet używanych, których stan pozwala na dalsze stosowanie. Palety “z drugiej ręki” wyróżniają się nienagannym stanem, gdyż zanim trafią do docelowego klienta, są regenerowane, a ewentualne uszkodzenia zostają naprawione lub zabudowane częściowo ze zużytego materiału paletowego. Z powodzeniem nadają się do dalszego użytkowania. Stanowią alternatywę dla nowych palet drewnianych, ponieważ ich stan techniczny jest dobry, a cena bardzo atrakcyjna. Jeśli więc poszukujesz palet w dobrym stanie, a jednocześnie chcesz ograniczyć nieco wydatki, powinieneś rozważyć możliwość zakupu palet używanych.

Kiedy warto zainwestować w nowe palety?

W wielu przedsiębiorstwach palety drewniane stanowią jeden z najważniejszych elementów wykorzystywanych na co dzień do transportowania towarów. Od ich wytrzymałości i niezawodności zależy sprawna realizacja pracy. W takich przypadkach warto zainwestować w nowe palety przygotowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Nasz zakład specjalizuje się w produkcji wszystkich rodzajów palet. Wykorzystujemy przy tym wysokiej jakości drewno oraz nowoczesne technologie, dlatego też zapewniamy naszym klientom wysoką jakość wykonania, szybką realizację oraz wyjątkową trwałość produktów. Zapewniamy szeroki wybór palet i skrzyniopalet. Jesteśmy też producentem europalet. W naszej ofercie znajdziesz m.in.

  • palety EURO,
  • palety przemysłowe,
  • palety nietypowe,
  • palety na płozach,
  • palety jednorazowe,
  • palety Dusseldorf.

Jeśli jesteś zainteresowany paletami drewnianymi — nowymi lub używanymi — serdecznie zapraszamy do kontaktu.