Przemysł rolniczy jako podstawa zastosowania skrzyniopalet

Przemysł rolniczy jako podstawa zastosowania skrzyniopalet

Transport i magazynowanie płodów rolnych wymagają zastosowania odpowiednio dobranych do ich rodzaju opakowań. Jednym z częściej stosowanych opakowań, które znajdują zastosowanie w rolnictwie, są skrzyniopalety. Co to takiego? Wyjaśniamy, czym są skrzyniopalety i jakie zastosowanie znajdują w rolnictwie.

Czym jest skrzyniopaleta?

Konieczność magazynowania oraz transportu płodów rolnych m.in. warzyw i owoców wiąże się z doborem odpowiednich rodzajów opakowań. Niegdyś były to drewniane skrzynki, które obecnie zastąpiły skrzyniopalety. To połączenie nieco większej niż tradycyjna drewnianej skrzynki oraz umożliwiającej jej łatwe przenoszenie za pomocą wózków widłowych palety. Skrzyniopalety dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu pozwalają na transport i magazynowanie różnej ilości warzyw i owoców. Najczęściej zastosowanie znajdują skrzyniopalety o standardowych rozmiarach podstawy 1200×800 cm, co ma związek ze standardami dotyczącymi logistyki transportowej na terenie UE. Taki sam rozmiar podstawy ma typowa paleta EUR.

Zastosowanie skrzyniopalet w rolnictwie

Skrzyniopalety to bezpieczne i trwałe opakowania transportowe, które najczęściej powstają z drewna. Dzięki temu właściwie chronią przewożone w nich płody rolne nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nagłymi wahaniami temperatur. W skrzyniopaletach najczęściej magazynowane i transportowane są owoce m.in. jabłka, gruszki i brzoskwinie luzem oraz owoce w opakowaniach jednostkowych i zbiorczych, a także warzywa m.in. marchew, pietruszka, seler, ziemniaki, cebula. Zastosowanie skrzyniopalet w rolnictwie nie ogranicza się jedynie do terenu gospodarstwa rolnego, gdzie służą one przede wszystkim w celu zapewnienia opakowania zbieranym na polu uprawnym lub w sadzie płodom rolnym i ich magazynowaniu. Skrzyniopalety są także niezbędne w celu dostarczenia produktów do skupu oraz do punktów sprzedaży na terenie kraju i za granicą. Jesteśmy producentem wysokiej jakości skrzyniopalet.

W naszej ofercie znajdą państwo skrzyniopalety drewniane w czterech rozmiarach, które powstają z mocnego drewna świerkowego, sosnowego oraz dębowego. Na indywidualne zamówienie wykonujemy skrzyniopalety o niestandardowych wymiarach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz skorzystania z konkurencyjnej oferty cenowej.